Nawigacja

  • Konkurs "Plakat świąteczny w języku angielskim" i "Kartka świąteczna w języku angielskim i rosyjskim"

    Konkurs "Plakat świąteczny w języku angielskim" i "Kartka świąteczna w języku angielskim i rosyjskim"

    Rozstrzygnięto szkolny konkurs:
    "Plakat świąteczny w języku angielskim" dla klas I-VI
    Klasy I-III
    I miejsce - Filip Szybka kl. 3
    II miejsce - Hanna Kościesza kl. 2 i Hanna Kryszczuk kl. 3
    III miejsce - Dawid Czarnocki kl. 3
    Klasy IV-VI
    I miejsce - Amelia Czarnocka kl. 4
    II miejsce - Jan Kryszczuk kl. 4
    III miejsce - Julia Kiełczykowska kl. 4
    "Kartka świąteczna w języku angielskim i rosyjskim" dla klas VII-VIII
    I miejsce - Amelia Podleśna kl. 8
    II miejsce - Maria Majkrzak kl. 8
    III miejsce - Izabela Ładziak kl. 7, Róża Kajda kl. 8 i Hubert Mularzuk kl. 8

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

  • Wyjazd uczniów klasy 8 do Siedlec

    12 grudnia z okazji klasowych mikołajek uczniowie klasy 8 aktywnie spędzili czas w Kręgielni Factory i w NoveKino w Siedlcach.

    Pograli w kręgle, zjedli smaczną pizzę, a na zakończenie wspólnego wyjazdu obejrzeli film Vaiana 2.

  • Klasa V i VII na spektaklu "Opowieść wigilijna"

    10 grudnia uczniowie klasy 5 i 7 obejrzeli spektakl "Opowieść wigilijna" Karola Dickensa w CKiS w Siedlcach.

    Spektakl wywarł na uczniach wiele pozytywnych emocji i wrażeń. Wszyscy z zapartym tchem śledzili losy tytułowego bohatera. Przedstawienie łączy żywy plan aktorski z wykorzystaniem kostiumów UV, dekoracji ledowych i efektów laserowych, co bardzo podobało się naszym uczniom.

  • Międzygminny Konkurs Profilaktyczny "Używki zażywasz, życie przegrywasz"

    6 grudnia uczniowie naszej szkoły - tradycyjnie już - wzięli udział w Konkursie Profilaktycznym "Używki zażywasz, życie przegrywasz" w Przesmykach.
    5 - osobowa grupa uczniów - Julia Mamrot, Oliwia Grochala, Wiktoria Zbieć, Amelia Wakulińska i Kamil Młynarz pod opieką pani Marianny Mazur zaprezentowali kolejno: scenkę rodzajową "Bądź asertywnym uczniem, nie ulegaj nałogom", piosenkę rockową do melodii zespołu Kult, plakat o szkodliwości zażywania narkotyków i nikotyny oraz zmierzyli się w quizie biologiczno-chemicznym.
    Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili w przyjaznej i miłej atmosferze. Za udział w konkursie otrzymali nagrody (w postaci maskotki świątecznego skrzata) oraz słodycze.
    Pełni pozytywnych wrażeń i nowej wiedzy wrócili do szkoły.

  • Przedszkolaki w Kulinarnym Poddaszu

    29 listopada nasze przedszkolaki odwiedziły Kulinarne Poddasze by wziąć udział w warsztatach "Polarne misie i ciężarówki".
    Dzieci dowiedziały się wielu nowych rzeczy o biegunie północnym i rozbudzały zmysł smaku podczas degustacji "gór lodowych" w sześciu smakach.
    Podczas zajęć nie mogło też zabraknąć dobrej zabawy. Przedszkolaki miały okazję własnoręcznie przygotować pyszne pierniki oraz bombki w kształcie misia, które mogły zabrać ze sobą do domu. Igloo z ogniskiem było niemałym jadalnym i smacznym zaskoczeniem.
    Słodkie uśmiechy w misiowej ciężarówce z pewnością są dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

  • Andrzejki

    28 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa, pełna radości i tradycyjnych wróżb. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w licznych atrakcjach, takich jak lanie wosku, odczytywanie przyszłości z kart czy losowanie imion przyszłych sympatii. Nie zabrakło również muzyki, tańców i dobrej zabawy.

  • Wycieczka uczniów klasy II i IV do Siedlec

    28 listopada uczniowie klasy drugiej i czwartej byli na wycieczce w Siedlcach. Spędzili aktywnie czas bawiąc się wspólnie w parku trampolin, korzystając z możliwości nie tylko wysokich skoków, ale i gry w piłkę na nietypowym podłożu, wspinaczki czy toru przeszkód.

    Kolejnym punktem naszego programu był seans kinowy Vaiana 2. Przed filmem wspólnie obejrzeliśmy prelekcję o ochronie mórz i oceanów.

    Nie zabrakło również czasu na posiłek w McDonald's Wróciliśmy do szkoły w sama porę na dyskotekę andrzejkową.

  • Warsztaty "Ochrona przyrody oraz zrównoważony rozwój Podlasia Nadbużańskiego"

    14 listopada klasy 4 i 5 uczestniczyły w warsztatach "Ochrona przyrody oraz zrównoważony rozwój Podlasia Nadbużańskiego" organizowanych przez Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu".

    Dzieci dowiedziały się wiele na temat odnawialnych źródeł energii oraz o recyklingu. Na zajęciach mówiliśmy też o zmianach klimatycznych i o ich wpływie na nasze życie oraz bioróżnorodność. Uczniowie wykonali także świece z wosku pszczelego.

    W czasie wycieczki spadł pierwszy śnieg, co dzieci powitały z radością. Schroniliśmy się w Kuźni Pałacowej, gdzie poczęstowano nas ciepłą kiełbaską oraz lokalnymi przysmakami: miodem z pyłkiem i propolisem i tłoczonym sokiem jabłkowym na gorąco.

  • Akademia z okazji Święta Niepodległości

    Akademia z okazji Święta Niepodległości

    11 listopada obchodzimy jedno z najważniejszych świąt państwowych w Polsce – Święto Niepodległości. To wyjątkowy dzień, upamiętniający wydarzenia sprzed ponad stu lat, gdy Polska po 123 latach zaborów odzyskała wolność i powróciła na mapę Europy jako niepodległe państwo. Ten dzień jest symbolem determinacji, odwagi i miłości do Ojczyzny, które towarzyszyły Polakom przez cały okres zaborów.

    8 listopada odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klasy 8 pod kierunkiem p. Agaty Ładziak i p. Sylwestra Kozłowskiego.

    Podczas akademii odśpiewaliśmy hymn narodowy, uczniowie recytowali patriotyczne wiersze, zaprezentowali pieśni i inscenizacje związane z historią naszego kraju.

    Święto Niepodległości jest dla nas okazją do przypomnienia, że wolność i niepodległość to wartości, o które trzeba dbać i pielęgnować każdego dnia.

  • „Każdy może zostać świętym”

    „Każdy może zostać świętym” to myśl przewodnia uroczystej akademii, która odbyła się 31 października w naszej szkole.
    Uczniowie klasy V przygotowali ciekawy program (o życiu i działalności) Karola Wojtyły – Jana Pawła II, Jego drodze do kapłaństwa, do świętości. Zaprezentowano na planszach sylwetki takich świętych i błogosławionych jak A. Chmielowski, siostra Faustyna, Maksymilian Maria Kolbe, ks. J. Popiełuszko, św. Ojciec Pio.
    Wszyscy zgromadzeni na uroczystości obejrzeli ciekawy film o naszym Wielkim Polaku – papieżu Janie Pawle II i wspólnie, radośnie zaśpiewali Jego ulubioną pieśń - „Barka”, a przy piosence „Taki duży, taki mały” doskonale się bawili.
    Zapanowała atmosfera prawdziwej „świętości” w naszej szkole, wielu uczniów uzmysłowiło sobie, że mogą zostać świętymi.

  • Ślubowanie uczniów klasy I

    Ślubowanie uczniów klasy I

    11 października odbyło się ślubowanie uczniów klasy I.

    To wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisało się w tradycję naszej szkoły, symbolizuje oficjalne włączenie najmłodszych uczniów do szkolnej społeczności.

    Uczniowie klasy I, pod opieką wychowawczyni, przygotowali krótki program artystyczny, a po nim nadszedł najważniejszy moment uroczystości – akt ślubowania. Uczniowie w uroczystych strojach, z powagą powtarzali słowa przysięgi. Ślubowali sumiennie wykonywać swoje obowiązki, być dobrymi uczniami i kolegami oraz dbać o dobre imię szkoły. Następnie, dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia za pomocą wielkiego ołówka, co wzbudziło wśród dzieci wiele emocji i uśmiechów.

    Po zakończeniu części oficjalnej, uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    11 października w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.

    W tym wyjątkowym dniu świętowaliśmy razem z uczniami, nauczycielami i pracownikami szkoły, doceniając ich pracę, zaangażowanie i wkład w edukację.

    Uczniowie klas II-III pod opieką swoich wychowawców zaprezentowali piękny program artystyczny, który wprowadził wszystkich w radosny i pełen wdzięczności nastrój.

    Na zakończenie dyrektor szkoły i wójt Gminy Korczew podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za ich wkład w rozwój uczniów.

  • Wycieczka rowerowa uczniów klasy IV

    4 października, z okazji dnia chłopaka, klasa 4 wybrała się na wycieczkę rowerową po okolicy. Uczniowie dzielnie przejechali ponad 16 km pod opieką wychowawcy oraz Pani Doroty Wojtaszak i Pana Rafała Ciabacha z Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.

    W czasie wycieczki zatrzymali się w kilku ciekawych punktach, między innymi przy wieży widokowej w Laskowicach i nad Bugiem. Wyprawa zakończyła się ogniskiem klasowym.

    8 października odbyły się również warsztaty, na których wraz z panią Dorotą dzieci prześledziły trasę na mapie, a następnie własnoręcznie ozdobiły ekologiczne torby.

  • "Podwodny świat" - warsztaty dla uczniów klas 1-3 i przedszkolaków

    "Podwodny świat" - warsztaty dla uczniów klas 1-3 i przedszkolaków

    4 października w naszej szkole i przedszkolu odbyły się warsztaty dla uczniów klas 1-3 i przedszkolaków, których tematem przewodnim był fascynujący "Podwodny świat".

    Celem zajęć było przybliżenie dzieciom różnorodności życia pod wodą, pobudzenie wyobraźni oraz rozwijanie zdolności manualnych.

    Warsztaty rozpoczęły się krótką prezentacją na temat życia w oceanie. Dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta i rośliny zamieszkują podwodny świat, jakie mają cechy charakterystyczne oraz jak wygląda ich codzienne życie w głębinach.

    Dzieci miały okazję obejrzeć eksponaty związane z podwodnym światem. Były to modele morskich stworzeń (ryby, koralowce, meduzy itp.), a także muszle, korale i miniaturowe akwaria z żywymi organizmami. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się różnorodnym formom życia oraz poznać ich budowę i funkcje.

    Następnie dzieci samodzielnie stworzyły makiety podwodnego świata.

    Warsztaty zakończyły się pozytywną energią, a dzieci wychodziły z zajęć z nową wiedzą i doświadczeniami, które na pewno na długo pozostaną w ich pamięci.

  • Zebranie z Rodzicami

  • Piłkarskie 6-tki

    25 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnych zawodach w piłce nożnej - piłkarskie 6-tki.

    W zawodach udział wzięło 6 zespołów. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się zespoły z Mordów i Suchożebrów. Gratulujemy.

  • Czytaliśmy "Kordiana" Juliusza Słowackiego

    Wzięliśmy udział w 13. edycji Narodowego Czytania.

    Tegoroczną lekturą był "Kordian" Juliusza Słowackiego.

    25 września uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście przeczytali fragmenty dramatu napisanego w 1834 roku, ukazującego postać tytułowego bohatera w kontekście powstania listopadowego. W tym roku przypada 190. rocznica wydania tego arcydzieła, które mimo upływu lat nie straciło na aktualności.

  • Uczniowie klasy VI w Kręgielni Factory w Siedlcach

    24 września uczniowie klasy 6 razem z wychowawczynią spędzili przedpołudnie w Kręgielni Factory w Siedlcach.

    Gra w kręgle, smaczna pizza i wspólnie spędzony czas były okazją do świętowania nadchodzącego Dnia Chłopaka.

    Wyjazd był bardzo udany, wszyscy wrócili zadowoleni i z pomysłami na kolejną wycieczkę klasową.

  • Wycieczka rowerowa uczniów klasy VII

    20 września uczniowie klasy 7 wraz z wychowawczynią Anetą Kozłowską odbyli wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy.

    Naszym przewodnikiem była Pani Dorota z Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, która ciekawie opowiadała o walorach przyrodniczych naszego terenu. Szczególnie dopisała nam piękna pogoda i wspaniałe nastroje.

    Wyjazdy z taką grupą to prawdziwa przyjemność.

  • Witaj Szkoło!

    Rozpoczęliśmy rok szkolny 2024/2025.

    Na dzisiejszej uroczystości oficjalnie wręczono stypendia Wójta Gminy Korczew, a otrzymały je:

    Nina Jurczak, Alicja Korycińska oraz Ewa Kieryło.

    Gratulujemy i życzymy wszystkim sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Placówek Oświatowych w Korczewie
    08-108 Korczew ul. Szkolna 4
    pow. siedlecki
  • (+48) 256312029 Szkoła Podstawowa
    (+48) 256313939 budynek dawnego Gimnazjum
    (+48) 256312079 Przedszkole

Galeria zdjęć