Nawigacja

Informacje bieżące z projektu

grudzień 2018 r.

 

W ramach projektu czytelniczego z języka angielskiego - ReadOn! klasa IV wspominała swoje pierwsze doświadczenia
z czytaniem - kto im czytał?; gdzie?; jakie książki lubili? Jako podsumowanie zajęć powstał piękny kolorowy plakat prezentujący doświadczenia wszystkich uczniów. W podsumowaniu lekcji uczniowie opowiedzieli też o swoich ulubionych książkach, które przeczytali do tej pory w projekcie. 


Rok szkolny 2018/2019

W tym roku szkolnym kolejna klasa; tym razem IV; rozpoczęła swoją przygodę z czytaniem lektur w języku angielskim i projektem ReadOn! Życzę Im, aby niezwykle bogaty i nieskończony świat literatury zauroczył ich i wciągnął w tę niezwykłą podróż, jaką jest czytelnictwo i nauka języka angielskiego. Ahoj przygodo smiley

Agata Ładziak

 


czerwiec 2018r.

Podsumowaniem pracy w projekcie czytelniczym z języka angielskiego ReadOn! był udział uczniów klasy V w konkursie "My story". Ich zadaniem było przygotowanie komiksu w języku angielskim w wybranej kategorii: alternatywne zakończenie lub dalsze losy bohaterów jednej z książek z naszej biblioteczki.

Prace na konkurs przygotowało dwoje uczniów: Marta Zbieć i Sławek Wojciuk. Nie udało im się zdobyć żadnej nagrody, ale otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Wszystkim uczniom klasy V gratuluję wytrwałości i zaangażowania w projekt. Jedni przeczytali więcej, inni mniej ksiązek, ale na pewno była to dla nas niezwykła podróż przez literaturę i trochę inny sposón na naukę języka obcego.

W przyszłym roku szkolnym projekt będzie kontynuowała kolejna klasa.

                                                                                                                                   Agata Ładziak


 

Projekt ReadOn! – Konkurs – ‘My story’

Konkurs skierowany jest do uczniów klasy V, którzy biorą udział w projekcie czytelniczym z języka angielskiego ReadOn!.

Należy wykonać pracę – krótki komiks w jednej z dwóch kategorii:

- Dalszy ciąg przygód.

- Alternatywne zakończenie.

Prace mają oczywiście dotyczyć książek przeczytanych w ramach projektu, które są w naszej klasowej biblioteczce; oraz mają być po angielsku.

Prace dostarczamy do pani Agaty Ładziak do 29 maja.


kwiecień 2018r.

Klasa V cały czas wytrwale bierze udział w projekcie czytelniczym z języka angielskiego - ReadOn. Wszyscy małymi kroczkami robią postępy w ilości przeczytanych lektur. 

W czasie jednych z ostatnich zajęć wspólnie czytaliśmy lekturę - Can you see lions? - o przygodach niezwykłego rodzeństwa. 

Po wysłuchaniu tekstu zadaniem uczniów było stworzenie nietypowej ilustracji do książki, tak aby odzwierciedlała ona w sposób dosłowny tytuł oraz aby inni mogli się pobawić i poszukać ukrytych na rysunkach lwów. 


luty 2018r. 

Ostatnie tygodnie z projektem Read On upłynęły nam na wspólnym czytaniu książki 'Oranges in the Snow'. Utwór jest tak skonstruowany, że to czytelnik poprzez swoje wybory w trakcie lektury decyduje o zakończeniu. Książka bardzo zaciekawiła uczniów klasy V, a jako podsumowanie tej przygody wykonali oni rysunki ilustrujące akcję utworu. 


W ostatnim czasie w ramach projektu zajmowaliśmy się bohaterami naszych lektur. W ramach zajęć – Bring characters to life – uczniowie tworzyli „analogowe” strony Facebook’a wybranych postaci z książek; tak powstała wystawa – Our favourite heroes on Facebook.


listopad 2017r.

Czas na małe podsumowanie... Po trzech miesiącach pracy z projektem, uczniowie opowiedzieli o swoich ulubionych książkach, z tych które do tej pory przeczytali - My favourite book so far ... Narysowali też do nich projekty okładek według własnych pomysłów.


Podczas zajęć poświęconych projektowi ReadOn uczniowie klasy V zapoznali się już z informacjami, jakie zawiera strona tytułowa - The Title Page; co nam mówi okładka książki - Looking at Covers; oraz jakie są gatunki literackie - Fiction or Non-fiction, What kind of book?

Ostatnio odtwarzali swoje wspomnienia związane z czytaniem - Exploring Personal Reading Histories. Na podstawie tych wspomnień powstał plakat - What are your first memories of reading?

Wspominali, ile mieli lat, gdy nauczyli się czytać; kto im czytał i gdzie; jakie lubili książki i jaka była ich ulubiona książka.

A to efekt ich pracy.

 


 

wrzesień 2017r.

Rozpoczynamy projekt! smiley

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Placówek Oświatowych w Korczewie
    08-108 Korczew ul. Szkolna 4
    pow. siedlecki
  • (+48) 256312029 Szkoła Podstawowa
    (+48) 256313939 Gimnazjum
    (+48) 256312079 Przedszkole

Galeria zdjęć