Nawigacja

Informacje o projekcie

Reading is like going to the gym.

To help students get the most from their reading, it’s important to help them establish a reading routine. Think of reading like going to the gym.
You get the best results from doing it regularly, 20 minutes a day.


Verissimo Toste, teacher trainer & reading expert

Czym jest program „Read On”?

Projekt READ ON powstał z myślą o wsparciu polskiej szkoły w działaniach promujących czytelnictwo wśród dzieci od najwcześniejszych lat. Ideą projektu jest zachęcanie do czytania i wyrobienie nawyku czytania poprzez dobór lektur
o odpowiedniej tematyce i na odpowiednim poziomie trudności dostosowanym do indywidualnych możliwości każdego dziecka. Uczniowie z klasy przystępującej do projektu otrzymują do dyspozycji zestaw 70 lektur w języku angielskim o różnorodnej tematyce oraz na odpowiednim poziomie językowym (zgodnym z założeniami podstawy programowej dla klas 4-6 oraz nieco poniżej i powyżej wymagań). Dzięki temu uczniowie czytają książki zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i rozwijają kompetencje czytelnicze zgodnie ze swoim aktualnym poziomem znajomości języka.

Projekt READ ON w Polsce został przygotowany w oparciu o doświadczenia z Włoch, gdzie podobny projekt jest prowadzony pod patronatem British Council i Ambasady Wielkiej Brytanii w Rzymie. W roku 2016 był nominowany do prestiżowej nagrody ELTons 2016 w kategorii local innovation. Do tej pory wzięło w nim udział 1300 nauczycieli i 40000 uczniów.

 

W naszej szkole do projektu prowadzonego na lekcjach języka angielskiego pod kierunkiem Pani Agaty Ładziak, przystąpili uczniowie klasy 5. Dzięki wsparciu sponsora Pani Beaty Ostrowskiej-Harris udało nam się zakupić biblioteczkę, która znajduje się w pracowni języka angielskiego. Na wybranych lekcjach czytamy wspólnie wybraną lekturę, uczniowie mogą też wypożyczać książki do domu.

 

Zapraszamy do śledzenia działań w ramach naszego projektu!

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Placówek Oświatowych w Korczewie
    08-108 Korczew ul. Szkolna 4
    pow. siedlecki
  • (+48) 256312029 Szkoła Podstawowa
    (+48) 256313939 Gimnazjum
    (+48) 256312079 Przedszkole

Galeria zdjęć