Misja i wizja

Misja szkoły

Misją Zespołu jest umożliwienie uczniom wszechstronnego rozwoju oraz dawanie im szansy odnoszenia sukcesów na miarę indywidualnych możliwości, w przyjaznej atmosferze i poczuciu bezpieczeństwa, we współpracy ze środowiskiem.

W pracy dążymy do tego, aby uczeń naszego zespołu był wewnętrznie zintegrowany, wyznający wartości dobra, piękna, przyjaźni i tolerancji, a więc otwarty wobec świata i ludzi, szukający celu i sensu własnego życia.

Rozwój szkoły, to rozwój ucznia. Niezbędne warunki do realizacji tego zamierzenia to doskonalenie kadry oraz poprawa infrastruktury. Istotne są też relacje z rodzicami oraz funkcjonowanie szkoły w środowisku lokalnym.

Wizja szkoły

"Jeżeli nie wiesz, do jakiego portu chcesz płynąć,
pomyślne wiatry nie będą ci wiały."
/Seneka/

Szkoła jest wspólnotą opartą na zasadzie partnerstwa, przyjaźni, szacunku i wzajemnej pomocy. W kształtowanie jej wizerunku zaangażowani są uczniowie, rodzice, nauczyciele i pozostali pracownicy.

Przedszkole:

• Wspomaga dzieci w rozwoju uzdolnień, buduje system wartości, rozwija umiejętności społeczne dzieci, stwarza warunki sprzyjające wspólnej i zgodnej zabawie.

Szkoła podstawowa i gimnazjum:

• Pomaga uczniom w osiągnięciu pełni ich rozwoju
  • Wypełnia powierzone zadania wobec uczniów, poszukuje nowych rozwiązań organizacyjnych, edukacyjnych i wychowawczo-opiekuńczych
  • Panuje w niej bezpieczna, miła i życzliwa atmosfera

Dyrektor i Rada Pedagogiczna