Misja i wizja

Działamy po to, aby:

nasi uczniowie:
byli solidnie przygotowani do dalszej nauki i życia w dynamicznie zmieniającym się świecie XXI wieku

Rodzice:
darzyli nas zaufaniem

Pracownicy szkoły:
mieli satysfakcję z wykonywanej pracy

Szkoła:
- cieszyła się uznaniem w środowisku;

- chcemy zapewnić naszym uczniom wysoką jakość nauczania, wychowania i opieki, klimat życzliwości, profesjonalizm, bogata ofertę zajęć pozaszkolnych, bezpieczeństwo, dobrą organizację pracy.

- chcemy przygotować ucznia do świadomego wyboru dalszej drogi kształcenia oraz pełnienia różnych ról w społeczeństwie.

Wizja szkoły

"Jeżeli nie wiesz, do jakiego portu chcesz płynąć,
pomyślne wiatry nie będą ci wiały."
/Seneka/

Zespół Placówek Oświatowych w Korczewie to przedszkole i szkoła, w których zaangażowani i dobrze wykształceni nauczyciele wprowadzają uczniów w świat wiedzy naukowej.

Cała społeczność szkolna - uczniowie, nauczyciele i rodzice - cenią takie wartości jak: mądrość, partnerstwo, tolerancja, przyjaźń, sprawiedliwość i dobrze ze sobą współpracują.

Bogata oferta dydaktyczna i wychowawcza dostosowana jest do możliwości i potrzeb uczniów, którzy znajdują w szkole warunki do wszechstronnego rozwoju. Szkoła skutecznie zapobiega patologiom, agresji i uzależnieniom.

Wszystkie działania szkoły są zgodne z oczekiwaniami środowiska.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna